Nemáte možnost nechat proschnout prádlo na čerstvém vzduchu nebo ho vlivem deštivého počasí ven dát nemůžete? Možná žijete v malém bytě, kam už se klasický sušák na prádlo ani nevejde, Kromě této existují i jiné možnosti.
Sušení v sušičce na prádlo
Nejenže vám ušetří čas, ale nemusíte ho věšet ani žehlit. Sušička je vhodná i pro alergiky a astmatiky, vlivem sušení při vysokých teplotách se totiž ničí bakterie.
Pozor si ale dejte na to, jaké prádlo v ní budete sušit, není totiž vhodná pro každý oděv, než tedy vložíte prádlo, podívejte se na cedulku a zjistěte, zda je pro takové sušení vhodné.
Sušák na prádlo
Pokud však sušičku prádle nemáte, musíte hledat řešení jinde. Můžete použít volně stojící sušák na prádlo.
Prádlo na něj věšte ihned po vyprání, kdyby dlouho mokré leželo třeba v košíku, rychle by zatuchlo nebo dokonce začalo plesnivět.
Nejlepší umístění je u okna nebo v místě, kde je dobré proudění vzduchu. Sušit by se nemělo ani v kuchyni, jelikož by mohlo nasát nežádoucí pachy.
Koupíte například i sušáky, které jsou ideální pro sušení například ponožek, spodního prádla nebo dětských oblečků. Ty jednoduše nasadíte pomocí úchytek třeba na radiátor.
Sušení na šňůrách na prádlo
Prádlo můžeme sušit i v koupelně, kam nad vanu umístíte sušák se šňůrami. Dejte si ale pozor na vlhkost. V koupelně je vlhko už samo o sobě, pokud přidáme i mokré prádlo, mohla by se začít tvořit plíseň.
Je vhodné současně použít i pohlcovač vlhkosti. Ať už uzavřenou nádobu, které nasává přebytečnou vlhkost nebo odvlhčovač, který zapojíte do zásuvky a vlhkost doslova vysává, existují i takové, které mají přímo program na sušení prádla.
Tipy na rychlejší sušení
- Prádlo perte v menších várkách, budete jej moci dostatečně rozložit a bude schnout rychleji.
- Můžete ho během sušení i otáčet, čímž opět urychlíte sušení.
- Košile nebo šaty sušte na ramínkách.