Jak vyčistit bezdrátová sluchátka (AirPods a další)?

Používáte svá bezdrátová sluchátka (například Apple AirPods) každý den k poslechu hudby, podcastů a ani jednou vás nenapadlo, že byste je měli vyčistit? Děláte chybu! Na první pohled vám nemusejí připadat špinavá, ale ve skutečnosti se při častém používání pomalu zanáší. Taková sluchátka pak nemusejí přehrávat hudbu tak, jak mají, a navíc mohou být zdrojem ušní infekce. Pokud si je důkladně prohlédnete, nejspíš sami zjistíte, že je načase je vyčistit. Je několik věcí, na které byste si měli dávat pozor, pokud se chystáte vyčistit vaše sluchátka.


Jak vyčistit bezdrátová sluchátka (AirPods)?
Jak vyčistit bezdrátová sluchátka (AirPods a další)?

Zabraňte kontaktu sluchátek s vodou

Nikdy nedávejte sluchátka přímo do vody ani pod tekoucí vodu. Rozhodně zamezte tomu, aby se do otvorů dostala tekutina. Ani nepoužívejte přípravky na bázi vody.

Nepoužívejte ostré předměty

Vyvarujte se používání ostrých předmětů. Používejte vatové tyčinky, pokud se trhají, můžete z nich trochu vaty otrhat – ale tak, aby stále zůstaly měkké.

Na co ještě nezapomenout?

  • nezapomínejte na mřížky sluchátek
  • před čištěním sluchátka vždy odpojte od spárovaných zařízení
  • používejte hadřík, který nepouští vlákna
  • k omývání vnějšího povrchu sluchátek lze použít ubrousky napuštěné 70 % izopropylalkoholem nebo 75 % etanolem – nikdy je ale nepoužívejte na mřížku reproduktoru, jsou určeny pouze na vnější povrchy.

Jak vyčistit bezdrátová sluchátka?

Při dodržování standardního postupu nehrozí žádné poškození vašich sluchátek. Jak na to?

  1. Odpojte nebo vypněte sluchátka a sundejte z nich silikonové nástavce.
  2. Nejprve očistěte silikonové nástavce, u kterých můžete použít teplou vodu. Důkladně je osušte a nechte zcela vyschnout.
  3. Připravte si hadřík z mikrovlákna a sluchátka i nabíjecí pouzdro otřete.
  4. Nyní vyčistěte mřížky mikrofonu a reproduktorů. Použijte k tomu suchou vatovou tyčinku. V případě, že vám nečistoty nejdou vatovou tyčinkou odstranit, vyzkoušejte jemný štěteček nebo měkký zubní kartáček. S jeho pomocí by se nečistoty měly dostat dolů.
  5. Při čištění mřížky dávejte pozor na to, aby byla sluchátka nakloněna směrem dolů. Díky tomu se případná tekutina nedostane dovnitř do sluchátek.
  6. Poté, co odstraníte veškerou špínu, sluchátka otřete a kuchyňským ubrouskem důkladně vysušte.

Jak správně vyčistit pouzdro?

Pouzdro důkladně vyčistěte hadříkem jemně navlhčeným vodou, nebo přípravkem na čištění displejů a elektronických zařízení.

Nikdy nenanášejte přípravek přímo na pouzdro.

Po vyčištění důkladně vysušte suchým hadříkem.

Co dělat, pokud se sluchátka dostanou do kontaktu s vodou?

Pokud vám sluchátka zmoknou nebo dokonce spadnou do vody při omývání, nelekejte se. Ve většině případů jdou i tak zachránit. Co tedy dělat?

  • Sluchátka důkladně osušte savou utěrkou. Fén by je mohl poškodit.
  • Po pár hodinách vložte sluchátka do pytlíku společně se savým materiálem (například rýže) a nechte je důkladně vysušit. Nechejte je v rýži i 24 hodin.
  • Pokud vám nadále nebudou fungovat, vyhledejte autorizovaný servis

Proč sluchátka pravidelně čistit?

Čištění sluchátek je velmi snadné, ale je potřeba dělat ho pravidelně.

Pokud se do reproduktorů dostane ušní maz, sluchátka se snadno poškodí. Nemusí v nich správně fungovat zvuk, nebo zcela přestane hrát jedno sluchátko.

Dalším problémem je výše zmiňovaná ušní infekce. Ještě větší pozor si dávejte, pokud sluchátka někomu zapůjčíte – po vrácení je důkladně vydezinfikujte.

Čištění sluchátek není potřeba se obávat. Na trhu jsou k sehnání i speciální čistící sady, které obsahují kartáčky, špejle a hadřík z mikrovlákna. Všechny komponenty můžete sehnat i samostatně a během chvilky svá sluchátka mastnoty a nečistot zbavit.

Pokud máte obavy, že si sluchátka při čištění poškodíte, svěřte je do rukou firmy, která nabízí profesionální čištění sluchátek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru